top of page

Resimli Çocuk Kitapları Sempozyumu 4-14 Kasım 2022 Tarihleri Arasında Ankara’da!

 

“Resimli Çocuk Kitapları Sempozyumu: Yazarken-Çizerken-Okurken ve Resimli Çocuk Kitapları İllüstrasyonları Sergisi: İlk Adım”,  Okuma Kültürü Derneği, Ankara Üniversitesi (AÜ) Eğitim Bilimleri Fakültesi, AÜ Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Merkezi ve Finlandiya Büyükelçiliği işbirliği ile  4-14 Kasım 2022 Tarihleri Arasında Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (ATAUM) düzenlenecektir.

Sempozyumda 4 Kasım 2022 Cuma günü çocuk, okuma, çocuk kitapları yazma, çizme, resimleme konularında konferanslar ve paneller yer alacaktır.

 

5 Kasım Cumartesi günü çocuk kitapları illüstrasyonlarının yaratılma süreçlerini gözden geçirmek ve tartışmak üzere iki atölye düzenlenecektir.

 

Sempozyum, 4-14 Kasım 2022 tarihleri arasında 0-6 yaş grubu için resimli çocuk kitaplarının illüstrasyonlarından örnekler ve kitap kapakları ile oluşturulan bir sergiye ev sahipliği yapacaktır. 

 

Sempozyum’a ve Sergi’ye illüstratörler, tasarımcılar, çocuk kitapları yazarları, çizerleri, anaokulu öğretmenleri, kütüphaneciler, ebeveynler, eğitimciler, ilgili alan uzmanları, akademisyenler ile çocuk kitapları sevenler ve okuma dostları davetlidir. 

 

Sempozyum ve Sergi ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.cocukkitaplarisempozyumu.org 

 

İletişim için: Zeynep Burak, iletisim@resimlicocukkitaplarisempozyumu.org

Katılım için web sayfası üzerinden kayıt olmak gerekmektedir.

Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi, Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi Cemal Gürsel Caddesi, 06590 Cebeci/Ankara adresindedir. 

bottom of page